Stravování

Příprava všech jídel je zajišťována ve vlastní kuchyni. Strava je uživatelům podávána 4x denně (snídaně, oběd, svačina, večeře, popř. druhá večeře) a její skladba, připravována v souladu se zásadami správné výživy, je přizpůsobena věku, zdravotnímu stavu a individuálním potřebám našich uživatelů. Stravu nabízíme v dietě: racionální-běžné  (č. 3), šetřící (č. 2), bezezbytkové (č. 5), diabetické (č. 9), diabetické šetřící (č. 9/2) a bezlepkové.

Uživatelé se s ohledem na svůj zdravotní a psychický stav stravují v jídelně nebo přímo na pokojích (formou tabletového systému) a mají možnost výběru obědů z připravovaných základních diet - jídel. K zajištění pitného režimu mají po celý den na pokojích k dispozici nápoje.

                             

                                                                             

Jídelníček je sestavován dle připomínek a požadavků uživatelů vznesených na informačních schůzkách. Ke zpestření stravování patří i odpolední grilování  nebo opekání špekáčků na zahradě Domova, popř. vaření a pečení  rámci aktivizačních činností.

                                   

 

Zakoupené jídlo mohou mít uživatelé uloženo ve vlastní chladničce přímo na pokoji nebo ve společné chladničce v kuchyňce

                  

                                                                  

Fotogalerie