Volný čas a kultura - 2019 - Práce v sociálním podniku

Pracujeme a baví nás to

     Pro naše uživatele se snažíme denně v klubovnách a na zahradě připravit smysluplný program, ale motivovat zejména muže,  bývá těžké. V únoru tohoto roku nám byla nabídnuta spolupráce se sociálním podnikem Simeva s.r.o. při demontáži elektroměrů a následným tříděním vzniklého odpadu. Jde o projekt,  kterým se sociální podnik  snaží podpořit osoby, jež jsou vzhledem k duševnímu onemocnění vyloučeni z běžného pracovního trhu.

    Již při prvním zkušebním setkání jsme byli překvapení z reakcí uživatelů, kteří se snažili šroubovat, montovat, střihat drátky apod., doptávali se zástupců podniku – prostě projevili nevídaný zájem. Motivací k práci je určitě i možnost přivydělat si pár korun k nízkému invalidnímu důchodu.

     Přestože jsme zpočátku byli skeptičtí, ukázalo se,  že  tento druh aktivizace zaujal jak muže, tak ženy. 2x týdně se v dílně schází 13 našich uživatelů a pod dohledem aktivizační pracovnice odvádí skvělou práci.  Za největší ocenění této spolupráce se sociálním podnikem, považujeme větu jednoho z našich pracujících uživatelů: „Baví mě to dokonce víc, než balení cigaret.“

« Zpět