Zařízení poskytuje celoročně službu 71 uživatelům, a to v budově o třech podlažích, z nichž část jednoho podlaží není bezbariérová.

Domov je rozdělen do 4 oddělení, a to zejména z důvodu posilování vzájemného soužití uživatelů s duševním onemocněním s obdobnými projevy chování a z důvodu zlepšení dostupnosti zejména zdravotně-ošetřovatelské péče.

V Domově je celkem 35 pokojů, z toho 4 jednolůžkové, 26 dvoulůžkových a 5 třílůžkových. Na většině pokojů mají uživatelé umývadlo, sociální zařízení (WC a koupelny) jsou společné.

K základnímu vybavení pokoje patří lůžko, noční stolek, skříň na osobní věci, židle a stůl. Uživatelé si mohou pokoje dovybavit vlastními drobnými předměty a elektrospotřebiči. Ve všech pokojích mají uživatelé k dispozici elektronickou signalizaci pro komunikaci s personálem.

Budova je vybavena lůžkovým výtahem a bezbariérovými vstupy pro imobilní uživatele.

Všem uživatelům je k dispozici klubovna, aktivizační dílna, jídelna, terasa a areál zahrady.

Návštěvy

Uživatelé Domova mohou přijímat návštěvy neomezeně buď v návštěvní místnosti, na zahradě nebo se souhlasem spolubydlících i na pokoji.

Doporučená doba návštěv je od 8.00 do 18.00 hod.

Úhrady

Součástí platby za ubytování je i péče o prádlo uživatelů (praní, žehlení a drobné opravy prádla) a denní úklid pokojů i společných prostor. Úhrada za tyto služby je stanovena dle aktuálního ceníku.
top